Opravdu si umíte svůj budoucí domov představit?

Na začátku všeho je myšlenka. Poté přijde představa a po ní realizace. Když se ale rozhodneme nápad uskutečnit, přichází kámen úrazu, a to je prostorová představivost, konkrétně v interiéru. My se zaměříme právě na tu představu.

Dost často se stává, že klient přijde s požadavkem, který není úplně praktický nebo je zcela neuskutečnitelný. Nejčastěji se jedná o přemíru nábytku v malém prostoru, kombinace nesourodých materiálů či barev apod.

V tu chvíli přichází interiérový designér, který musí znát nejen vhodné prostorové členění a ergonomii bydlení, ale velmi důležitá je také znalost materiálů, podlah, konstrukce stěn či technologie výroby nábytku, to vše tvoří ve výsledku jeden celek. Takže nejde jen o praxi v návrzích, ale také o samotnou realizaci. Výstupem takových schůzek tedy bývá zpracovaný návrh ve speciálních programech, který pomáhá vytvořit si představu o uspořádání prostoru, výše zmíněném výběru barev a materiálů.

A jak konkrétně takový návrh probíhá?

„V našem studiu používáme záměrně několik různých programů abychom docílili toho nejlepšího a nejrealističtějšího výsledku. Nejprve si musíme představit dispozice ve 2D programu, kde si můžeme hrát s hmotou, máme možnost hýbat s příčkami, přizpůsobit konkrétnímu klientovi.

Jenže 2D nám nedá reálnou představu a právě to je ta věc, kterou si klient neumí představit. Proto se tvoří 3D model, který je bez konkrétních materiálů a jiných detailů.

 

Následně se přesuneme do dalšího programu, kde již vytváříme konkrétní představu s detailními prvky. Osvětlení, zrcadla, květiny a podobně. Závěrečným krokem je tzv. renderování, což je ucelení výsledného návrhu.“ vysvětluje architektka Romana z Tempus Design.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení