Jak bude vypadat dům Nikol Leitgeb (Štíbrové)? Skryté dveře do ložnice i teplo rodinného krbu

Smysl pro humor Nikol Leitgeb (35) miluje snad každý! Jaký má ale smysl pro design? Stavba rodinného domu nedaleko Prahy pokračuje a my už víme, jak bude vypadat interiér!

 

Nikol Leitgeb (35), známá spíše pod svým příjmením za svobodna Štíbrová, je maminka dvou malých rošťáků, novopečená manželka a členka party 3v1, ve které spolu s Veronikou Arichtevou (35) a Martinou Pártlovou (42) navrhuje autorskou módu s nápisy, kterým nechybí jejich vražedný ostrovtip, se vrhla stejně jako její kolegyně z tria na stavbu rodinného domu. Zatímco Martina už má hotovo a Veronika se na rekonstrukci starého domu teprve chystá, Nikol už má o svém domu jasnou představu.

 

Požadavky

Prioritou pro Nikol byly velká kuchyně, kde bude vařit její manžel Petr (35), propojení zahrady s interiérem a udržitelnost. Třípodlažní dům nabízí spoustu vychytávek, které jinde jen tak neuvidíte. Architektům se povedlo skloubit moderní interiér s útulností a funkčností. „Pro Nikol jsme navrhli interiér i exteriéry domu, který v základu navrhla její šikovná maminka. Původní návrh jsme mírně pozměnili, abychom co nejlépe využili prostor, a použili jsme hodně přírodních materiálů, což bylo pro Nikol obzvlášť důležité,“ vysvětluje Šárka Konášová, architektka ze studia Tempus Design.

Propojení

Obývací pokoj ve tvaru písmene L je propojen s kuchyní, jídelnou a pracovnou. Zajímavostí je na první pohled skrytý vchod do ložnice. Dveře do ložnice totiž splývají s dekorem dřeva na stěně. Lamely, které architekti použili, jsou novinkou na trhu a skvěle odhlučňují vnitřek domu. „Pro zateplení a výborné akustické vlastnosti jsme použili i dřevěné interiérové lamely, které navíc skvěle vypadají,“ dodává architektka Šárka.

Schodiště do patra původně zabíralo moc místa, architekti ho proto zaintegrovali do kuchyně. Nejenže tak zvětšili celý obývací pokoj v přízemí domu, ale místo pod schody je navíc i efektivně využito jako úložný prostor. „Ano, úložný prostor na vína," okomentovala Nikol vtipně tento detail.

 

Pracovní plocha kuchyňské linky je z umělého kamene Technistone. Tento materiál je z kvalitních přírodních surovin, jako jsou žula nebo křemen. Tyto pracovní desky vynikají vysokou odolností a žádnou porézností, což zaručuje snadné udržování. Přání Nikol splňuje i výroba z recyklovaných materiálů.

Koupelna

 

V domě se nachází několik koupelen, ve všech hrají hlavní roli dřevo, betonová stěrka a přírodní odstíny. V té, která náleží k ložnici, se nachází jak samostatně stojící vana, tak sprchový kout a dvě umyvadla. V patře je pouze sprchový kout, ale zajímavým prvkem je okno od podlahy až do stropu, z kterého je výhled do zahrady.

Nikol s rodinou se tak má rozhodně na co těšit a my tleskáme nejen jejímu vkusu, ale i důrazu na udržitelnost.

 

ZDROJ: Jak bude vypadat dům Nikol Leitgeb (Štíbrové)? Skryté dveře do ložnice i teplo rodinného krbu | Blesk.cz