Glamour – styl hvězdného Hollywoodu pro opravdové dámy

Elegance a rafinovanost jsou vlastnosti, které obdivujeme u hollywoodských hvězd čtyřicátých a padesátých let. Rita Hayworth, Greta Garbo nebo Marilyn Monroe coby symboly ženskosti jsou nedostižné. Interiéry inspirované jejich dobou i osobnostmi jsou populární dodnes. A s dobrým designérem ho můžete mít i vy.

Stále větší popularitu si u nás získává styl glamour inspirovaný hvězdným obdobím Hollywoodu. Není pro každého, ale úspěšní lidé, kteří si potrpí na vytříbenost stylu, touží po bydlení, které je bude patřičně reprezentovat.

Jedním ze specialistů na tento styl na českém trhu je studio Tempus Design, které navrhuje nejen luxusní vily, ale i moderní glamour byty pro slavné tváře Instagramu.

„Pro glamour styl je typická rafinovaná kombinace kontrastů. Luxusní prvky v minimalisticky laděném prostoru, měkkost tkanin a vysoký lesk materiálů či něžné přírodní tóny společně s výraznými prvky, jako je například kombinace mramoru a zlaté či měděné,“ popisuje hlavní východiska tohoto stylu architekt Jiří ze studia Tempus Design.

V jeho posledním návrhu velkorysé glamour vily se tyto prvky navzájem doplňují a vytvářejí vzdušný společenský prostor plný nadčasové elegance. Prostorové uspořádání je velmi volné a nabízí přirozené propojení interiéru a exteriéru. Minimalistická stavba má díky luxusním materiálům a perfektnímu barevnému sladění s odvážnými metalickými akcenty lehký nádech okázalosti. Zajímavé je také řešení krbu, vloženého do kamenné zdi s působivou kresbou.

MODERNÍ GLAM

V glamour stylu se zhlédla i slavná influencerka Týna Třešničková, která si v jeho duchu zařídila svůj byt v moderní novostavbě. Návrh studia Tempus Design zdobí kombinace mramoru, zlatých prvků a exotického dřeva. Kuchyň v bílém provedení s vysokým leskem vizuálně ladí s obývacím prostorem, kterému barevně dominuje na míru vyrobená sedačka v sametu.

V bytě Týny se také chytře pracuje se zrcadly, pro pocitové zvětšení prostoru. Samet na křeslech a posteli, koberce s vysokým vlasem a designové tapety dodávají pocit luxusu. Zároveň je důležité interiér „nepřeplácat“. „Velký důraz klademe i na osvětlení. To hraje jednak designovou roli a je navrženo tak, aby světlo pomohlo vyvolat „wow effect“. Vytváří krásné odrazy na lesklých površích a dotváří tak atmosféru. Neodmyslitelné jsou pak stylové doplňky jako svícny, vázy, mísy. Glamouru sedí i těžké závěsy a trocha extravagance ve formě významného solitéru nebo uměleckého díla,“ říká architektka Šárka a dodává: „Síla je v detailech. Například pěkné kovové podloží sedačky, ladící kliky u dveří či zlaté prvky v koupelně namísto standardního chromu. To vše utváří celkový dojem.“

 

Minimalistická koupelna je oživena omyvatelnou tapetou značky Roberto Cavalli. Podobně lze použít výrazné vzory i na kobercích či nástěnných panelech. Inspirace faunou a flórou či kresbou přírodního kamene glamouru obzvláště sluší.

Pro Týnu byla velmi důležitá velkorysá šatna, která si zaslouží celý samostatný pokoj. Šatní skříně s dveřmi z kouřového skla a zlatým rámováním působí velmi elegantně a navíc jsou praktické. Velkoformátová zrcadla jsou samozřejmostí.

 

„Kvalitní materiály, jako je kámen či exotické dřevo, jsou totálně nadčasovou záležitostí. Náklady jsou o něco vyšší, ale tyto materiály jsou udržitelné, vydrží několik generací a neokoukají se ani za 100 let. Moderní glamour styl, to není žádný kýč plný kudrlinek, ale sofistikovaný interiér, který neztrácí na hodnotě,“ uzavírá architekta Šárka ze studia Tempus Design.

ZDROJ: Glamour – styl hvězdného Hollywoodu pro opravdové dámy | Living.cz