Architekt radí, jak na minimalismus. Praktické rady a nápady

Architekt radí, jak na minimalismus. Praktické rady a nápady

Slohová čistota a jednoduchost jsou doménami mnoha současných interiérů, které tolik obdivujeme. Proto jsme se v dalším díle naší série o stylech bydlení zaměřili na minimalismus. Správně ho uchopit, totiž není vůbec snadné.

NEJSOU TO JEN BÍLÉ STĚNY

V minimalistickém designu hrají stejně důležitou roli prostor, nábytek a osvětlení. Tento design je spíše odvážný než nudný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je funkční a dobře zapamatovatelný. Minimalistický design nikdy nebyl inspirován přísností či strohostí, naopak se považuje za luxusní a elegantní styl. Je jednoduchý ve formě a funkčnosti, protože se vyhýbá zbytečným doplňkům a dekoracím. Méně je více. U minimalistického interiéru to platí dvojnásob, ač vám to může znít jako klišé. Takový byt se vyznačuje převážně monochromatickou paletou barev, omezeným počtem nábytku i doplňků a jistou „uklizeností“.

Zařídit takový interiér, ale není až tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Nejde jen o to, postavit pár kusů nábytku k bílým stěnám. Tak by mohl interiér působit spíš chladně jako „holobyt“ než místo, kam se budete rádi vracet a trávit v něm čas. Krása tohoto designu je ukryta v detailech.

Architekti z Tempus design nás minimalistickým interiérem provedou a poradí, jak jej zařídit. „Určitě se soustřeďte na barvy v neutrálních tónech, pokud chcete změnit již stávající bydlení, vyberte si pouze nábytek, který opravdu používáte, ostatní může jít pryč. Minimalismus je určitě hlavně o funkčnosti a vzdušném prostoru,“ radí architektka Monika Drbalová.

TIPY, JAK MINIMALISTICKY ZAŘÍDIT INTERIÉR:

  • Výběr nábytku s čistými liniemi a jednoduchými tvary, jako je obyčejný čtvercový konferenční stolek nebo nekomplikovaná lampa, udrží ve vašem bytě pořádek.
  • Respektujte pravidlo tří barev a vybírejte je v tlumených tónech.
  • Osvětlením se v tomto případě opravdu nešetří. Používejte velké stojací lampy a typ světel, které neuberou na prostoru.
  • Využijte multifunkční nábytek, například odkládací stolek se šuplíky apod.
  • Jak již název napovídá, méně znamená více. Udržujte věci uklizené ideálně za „dveřmi“ skříní.
  • Co se týče doplňků, doporučujeme vybrat spíše jeden velkoformátový obraz či jiný větší akcent. Koberce volte v tlumených barvách, a to platí i o dekoračních polštářích. Pár takových kousků interiér oživí, aby nepůsobil jako hotelový pokoj.
  • Dbejte na správný výběr materiálů – dřevo, sklo, kov, kůže, to jsou ty pravé. Vše v té nejlepší kvalitě, přeci jen vybíráte „jen“ pár kousků nábytku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení